Okul Öncesi Yaz Bilim Okulu

Okul Öncesi Yaz Bilim Okulu

Mucitler Atölyesi
0 değerlendirme

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’ nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar, baloncuklar, vücudumuz, duyu organlarımız, kuvvet, hareket, enerji, ses, mıknatıslar, iklim, su, buz, çevremiz gibi konuların yer aldığı eğlenceli ve eğitici bir program. Karışmayan sıvılar, renkli kıvılcımlar, beyaz baloncuklar, sis oluşturalım, kar oluşturalım, plastik top yapalım, sonsuz görüntüler, bilimsel oyuncak tasarımı vb. daha pek çok ilgi çekici deneyi çocuklar kendileri yapacaklar.
Tasarım Atölyesi’nde atık malzemeler ve karton kullanılarak bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.
Sanat Atölyeleri’ nde resim, kil, ahşap boyama yer almaktadır. Bu atölyelerde çocuklar eğlenerek yeni bilgiler öğrenirken ,el becerileri de gelişecektir.
Eğlenceli Matematik & Zeka Atölyesi’nde Program sayılar, sıralama, eşleştirme, gruplama, örüntü, geometrik şekiller, parça-bütün ilişkisi vb. konuların yer aldığı, çocukların aktif olduğu eğlenceli matematik etkinlikleri ve zeka oyunlarından oluşur.
Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme,konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimi desteklenir.

Yaş Grubu: 4-7 yaş

Yaz Bilim Okulu;
Program, hafta içi 5 günü kapsamaktadır.
27 Ağustos - 7 Eylül 2018 tarihleri arasındadır.

Tek günlük katılım: 89 TL
1 haftalık katılım: 350 TL
2 haftalık katılım: 600 TL

devamı 25.06.2018 - 27.08.2018 Bulgurlu Mah. Libadiye Cad. No:13 Üsküdar ÜSKÜDAR, İstanbul
Okul Öncesi Yaz Bilim Okulu
Okul Öncesi Yaz Bilim Okulu ÜSKÜDAR, İstanbul

Seanslar

Etkinlik Yorumları

  • Bu etkinlik için henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer Etkinlikler